Anasayfa


     Focal CLEAR MG High-End Kulaklık

   
Ürün Kodu : CLEAR Kulaklık
Üretici : Focal
Ürün Özellikleri
Focal CLEAR MG High-End Kulaklık
        Detaylar
 
 
Detaylar

Ürünü Online Satın almak için aşağıdaki logo'ya tıklayınız.


Focal CLEAR MG High-End Kulaklık


 

Her Yerde Kusursuz Akustik Saflık

Focal’in altın standartlarını koruyarak açık akustik kapsül tasarımına sahip olan Clear MG, sıra dışı bir ses performansının yanında eşsiz bir tasarım ile tamamlanmış birçok özellikle de donatılmıştır. Daha sessiz iç mekanlarda (Ev, stüdyo vs.) kullanılması uygun olan Clear MGFocal mühendisleri tarafından 4 yılı aşkın bir süre boyunca gerçekleştirilen araştırma ve geliştirmenin sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Focal Clear MG kulaklık

Fransa’da üretilen bu en üst seviye kulaklıklar, Focal’in akustik alanındaki en son araştırmaları sonucunda elde ettiği "know-how” ile oluşturduğu teknolojileri bünyesinde barındırarak, kendini çok özel bir statüye taşımaktadır. Sürücüler birçok marka ve modelden ayrışarak Magnezyum kullanılarak üretilen konilere sahiptir. Böylece daha keskinnet ve şaşırtıcı derecede gerçekçi bir ses ve müzik elde etmek mümkün olmuştur.

Clear MG’nin elegant bir şekilde kestane ağacı ve metal alaşımları bir araya getirerek elde edilen tasarımı mükemmel bir konfor ile tamamlanmıştır. Deri kafa bandı ve mikro-fiberden yapılan kulak yastıkları, kusursuz sesekusursuz bir rahatlık katmayı amaçlamıştır.

İki adet kablo ve taşıma çantası ile gelen Clear MG, sessiz bir ortamda mükemmel ses kalitesini elde edebileceğiniz şekilde düşünülerek tasarlanmıştır.

İnanılmaz doğallıkta, bütün duygulara hitap edebilecek geniş frekans aralığında, tüm seslerin açığa çıkarıldığı mükemmel bir dinleme deneyimi, Focal Clear MG’nin tüm ses tutkunlarına vadettiği tek şeydir.

Müziğinizden %100 randıman almak isteyen biriyseniz, Utopia’yı kullanabileceğiniz ve duygularınızı "Amplifiye” edecek olan kusursuz DAC ve kulaklık amplifikatörlerimizi inceleyebilirsiniz.

Focal Clear kulaklık

Magnezyum Temelli ‘M’-Şeklinde Dome’a Sahip Hoparlör Sürücüsü

Sese adanmış bir ürün

Clear Mg, Magnezyum’dan yapılan ‘M’ şeklindeki dome barındıran sürücüler ile donatılmıştır. Magnezyum hafiftir ve çok iyi bir damping maddesidir. Tüm bu özellikler Clear MG’nin doğal ve dengeli ses yapısını korurken, tüm ses frekanslarında detaylarca zengin dinamik bir ses sunmasını mümkün kılar. Ayrıca ‘M’ şeklindeki sürücü yapısı, kulak kapsüllerinin içinde yer alan ızgara yapısı ile aynı şekilde kavisli bir yapıyı sürdürürler. Böylece optimum ses doğruluğu ve yüksek frekanslı ses bölgelerinde bile kusursuz bir başarım elde edilir.

Tasarım

Tasarım odaklı ve elegant

Kestane ağacı ve metal karışım tasarım dokunuşlarına ek olarak deri, alüminyum ve mikro-fiber gibi premium materyaller kullanılarak üretilen Clear MG kendi suretinde özenli ve eşsiz bir tasarım barındırır. Delikli mikro-fiber kulak yastıkları ve kulak kapsüllerinde yer alan petek şeklindeki ızgara yapısı sofistike görünüşteki kulaklığa, daha özgür ve açık bir alan sunarak kusursuz bir performans göstermesini sağlıyor.

Focal Clear MG kulaklık

Hi-Fi Kablo

Konforlu ve Ergonomik

Dinleme deneyimi, en iyi konforu sağlanmadığı sürece zevk aldığınız bir aktivite olmaktan çıkar. Focal mühendisleri sizin için sağlanabilecek en iyi konforu elde etmek için en küçük detaya bile dikkat ederek bu kulaklığı tasarladı. Katı alüminyum yoke yapısı suratınızı tam bir şekilde kapsaması ve adeta suratınızı sarması için mükemmel bir tercih oldu. Gerçek deriden ve mikro-fiber’den yapılan kafa bandı, sahip olduğu kusursuz açı ve eğimle kafaya optimum ağırlık ve bası yapacak şekilde konforlu olarak oturur. Son olarak mikro-fiberden yapılan kulak yastıkları kulaklarınızın üstüne oturduğunda oldukça yumuşak bir dokunuş yapacak.

 
Focal Clear MG kulaklık
 
Teknik Özellikler 
  • Çevresel açık arka kulaklıklar
  • Empedans 55 Ohm
  • Hassasiyet 104dB SPL / 1mW 1kHz% 0,25 @ 1kHz / 100dB SPL
  • Frekans tepkisi 5Hz-28kHz
  • Hoparlör 1.6 "(40mm) Alüminyum / Magnezyum 'M'-şekilli kubbe
  • Ağırlık 0.99lb / 450g
  • Kablolar 3m dengeli kablo (XLR 4-pin) 3m dengesiz kablo (1/4 "TRS jakı) 1.2m dengesiz kablo (1/8" TRS jakı) 1/8 "jakı 1/4" stereo jak adaptörü
  • Sert kabuklu taşıma çantası 9.8 "x9.4" x4.7 "(250x240x120mm)

 

 
 
Online Satış

Utopia

Kanta

Kulaklık

Sib EVO


File:Denon Logo.svg - Wikimedia Commons