Anasayfa


     Focal STELLIA Kulaklık

   
Ürün Kodu : Focal STELLIA
Üretici : Focal
Ürün Özellikleri
Focal STELLIA Kulaklık
        Detaylar
 
 
Detaylar

Ürünü Online Satın almak için aşağıdaki logo'ya tıklayınız.


Focal STELLIA Kulaklık


Her Yerde Kusursuz Akustik Saflık

Fransa’da Focal tarafından üretilen bu sıra dışı High-End kulaklık, yeni geliştirilen jenerasyona ait olan özel elektrodinamik sürücüler sayesinde, çok düşük akustik yükleme (ses seviyesi) ile bile çok geniş frekans aralıklarındaki sesleri (5 Hz – 40 kHz) üretmeyi sağlayabilecek bir yeteneğe sahiptir. Birçok son teknoloji ile donatılan sürücülere sahip Stellia, ses algınızı farklı bir seviyeye taşıyacak. Çerçevesiz ve %100 bakırdan yapılmış ses bobini, diğer birçok kulaklıktan farklı olarak Titanyum yerine Berilyum’dan üretilen ve ‘M’ şeklindeki dome yapıya sahip sürücüsü, Steallia’nın kusursuz bir ses üretirken, gerek bass artikülasyonuna gerekse yüksek frekanslardaki detaylara sadık kalmasını sağlar.

Focal STELLIA Kulaklık

Stellia oldukça düşük empedansta (35 Ω) çalışabilecek kadar sıra dışı bir High-End kulaklıktır. Böylece bu kalitede bir kulaklığı mobil ses kaynağınız üzerinden sürülebilecek kadar şanslı olacaksınız. Odyofil kalitesindeki sesi artık sadece eve hapsetmenize gerek yok. Gerçek ve saf ses kalitesini her zaman yanınızda taşıyın.

Kulaklığın sahip olduğu tüm komponentler, optimal akustik yeterliliği elde edebilmesi için, hiçbir şeyden feragat etmeden tasarlanmıştır. Çünkü Focal’de inovasyon, güncel teknolojik sınırların her zaman ötesine gitmektedir. Ürünlerin hem kullanımın faydalarını geliştirmek hem de estetik olarak olabilecek en iyi bir şekle bürünmesini sağlamak Focal’in en büyük inovasyon amacıdır. İkili konyak, moka renkleri ve sırçalı deri seçeneği ile bu eşsiz kulaklık, odyofil anlayışınızı çok daha yüksek bir seviyeye taşımak için üretildi.

40 yılı aşkın süredir Focal mühendisleri ses ile elde edilebilecek yeni duygu dünyalarının kapılarını aralamak için kusursuz akustik çözümler üretmek için yorulmadan çalışmaktadır. Stellia bu bitmek bilmeyen çalışmanın bir sonucudur. Kapalı akustik yapıya sahip bu kulaklıklar sıra dışı yeni jenerasyon sürücülere sahiptir. ‘M’ şeklindeki Berilyum dome, surround etkisi, çerçevesiz 100% bakır ses bobini, Focal’in dudak uçuklatan dinamik bir ses karakterini kapalı bir kulaklıkta elde etmesini sağlayan sürücü teknolojilerindendir. En küçük ses detayları, ses sinyalinin orijinaline sadık kalarak kulaklarınıza iletilecektir.

Müziğinizden %100 randıman almak isteyen biriyseniz, Utopia’yı kullanabileceğiniz ve duygularınızı "Amplifiye” edecek olan kusursuz DAC ve kulaklık amplifikatörlerimizi inceleyebilirsiniz.

Focal STELLIA Kulaklık

Berilyum ‘M’-Şekilli Dome’a Sahip Hoparlör Sürücüsü

Doruk Noktasındaki Ses Doğallığı

Stellia elektrodinamik sürücüler kullanılarak üretilmiştir. Böylece düşük ses seviyelerinde bile sıra dışı geniş frekans aralığı boyunca (5Hz- 40kHz) ses üretilmesini sağlar. Müziğinizdeki tüm detaylar ortaya çıkacak ve gerçekliğe kendinizi teslim edeceksiniz. Havalandırma sistemi, sürücülerin arkasında yüksek frekansları absorbe eden EVA sünger, durgun dalgalar sebebiyle oluşan frekanslar arası karışmayı engelleyen akustik diffüzör/dağıtıcılar ile sese adanmış bir inovasyon kültürü... Sadece Stellia ve müziğinize odaklanın. Başka hiçbir şey dikkatinizi dağıtamayacak.

Stellia, tamamen kapalı akustik prensibe dayanan full-range olarak tabir edilen bir kulaklıktır. Sektördeki birçok markanın aksine Titanyum değil, saf Berilyum kullanılarak M şeklinde dome ile üretilen sürücülere sahip eşsiz bir kulaklıktır. Focal mühendisleri yine akustik sınırları zorlayarak, Focal hoparlörlerinde elde edilen dinleme deneyimini bir kulaklıkta elde etmiştir.

Focal STELLIA Kulaklık

High-End Tasarım

Sıradışı tasarım ve konfor anlaşıyı

İkili konyak, mocha renkleri ve sırçalı deri seçenekleri ile Stellia tasarım olarak da tüm diğer kulaklıklardan farklı olabilmeyi başarmaktadır. Kafa bandı ve Yoke arasında sürekliliğini koruyan kavisli yapı kusursuz bir konfor bütünü sunar. Dinleyicinin kafasının ya da suratının yapısı ve boyutu ne olursa olsun elde edilen konfor Focal’in herkese sunduğu koşulsuz konfor anlayışının bir yansımasıdır. Üstelik bu konfor yüksek elastisiteye sahip olan hafızalı kulak yastıkları ile desteklenerek uzun süreli kullanımlarda bile sizi şaşırtacak kadar rahat olacaktır.

Hi-Fi Kablo

Kusursuz izolasyon

Stellia’nın izolasyon kapasitesi kapalı akustik tasarımı ile artırılmıştır. Buna ek olarak kulak yastıklarının %50’sini kaplayan ve sesin doğruca dağılmasını sağlayan delikli olmayan sırçalı deri yapı ve diğer %50’si boyunca ses sinyallerini absorbe eden akustik kumaş sayesinde gürültü ve ses dağılımı kusursuz yapılır.

 
Focal STELLIA Kulaklık
 
Teknik Özellikler
  • Türü: Çevresel-kapalı kapalı arka kulaklıklar
  • Empedans:  35 Ohm
  • Hassasiyet: 106dB SPL / 1mW @ 1kHz
  • THD: <1% @ 1kHz / 100dB SPL
  • Frekans yanıtı: 5Hz - 40kHz
  • Hoparlör: 137⁄64 "(40mm) saf Berilyum" M ”şekil dome
  • Ağırlık:  435g
  • Kablolar:
          1/8” (3,5 mm) TRS Jak konnektörü ile 4ft (1,2m) dengesiz kablo
          4-pin XLR konnektörü
          Stereo Jack adaptörlü 10ft (3m) dengeli kablo, 3,5 inç mm) dişi - 1/4 "(6.35mm) erkek
  • Taşıma çantası:  250x240x120mm

 

 
 
Online Satış

Utopia

Kanta

Kulaklık

Sib EVO


File:Denon Logo.svg - Wikimedia Commons